OTELLER VE TATİL KÖYLERİNDE ENERJİ VERİMLİLİĞİ VE ENERJİ TASARRUFU
 OTELLER VE TATİL KÖYLERİNDE ENERJİ VERİMLİLİĞİ VE ENERJİ TASARRUFU

Bodrum Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği (BESİAD) tarafından, Bodrum Otelciler Birliği Derneği’nin (BODER) destekleriyle, “Az Enerji İle Çok İş” teması kapsamında, Turizm işletmelerinde enerji verimliliği ve tasarrufunu amaçlayan bir toplantı düzenlendi.

Konuşmacı olarak:

MAXVAL Buhar Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Ünlü

TÜRKONFED ve ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan

RES Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Küçükçalı 

yer almıştır.

Enerji verimliliğinin artırılmasına yönelik çalışmalar ve enerji tasarrufunun otellerde nasıl uygulanması gerektiği ile sunumlar gerçekleştirildi.
MaxVal Buhar Teknolojileri Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Ünlü, TÜRKONFED Başkanı ve ODE Yalıtım Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan ve RES Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Küçükçalı enerji tasarrufu ve verimli enerji kullanımı konularında anlaşılır, somut ve net önerilerini katılımcılar ile paylaştılar. Katılımcıların kendi işletmelerine yönelik olarak sordukları soruları da yanıtlayan konuşmacılar, BESİAD ve BODER Üyelerine özel enerji tasarrufu ve verimlilik analizler ve projeler sunabileceklerini kaydettiler. Etkinliğin ilerleyen dakikalarında BESİAD tarafından, Bodrum Belediyesi’ne ait binaların etkinliğe katılan üç firma tarafından enerji verimliliği analizlerinin yapılması sözü de alındı. Bununla ilgili protokolde ilerleyen günlerde yapılacak.

 

 

Toplantıya Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, BESİAD Başkanı Engin Kaplan, BODTO Başkanı Mahmut Kocadon, BODER Başkanı Halil Özyurt, dernek yöneticileri ve çok sayıda turizmci katıldı. 

 

 

Yorum

kmk® | web tasarım programları ile hazırlanmıştır.