MaxVal Buhar Teknolojileri Tanıtım Toplantısı İstanbul Sheraton Hotel de Gerçekleşti
 MaxVal Buhar Teknolojileri - Tanıtım Toplantısı: İSTANBUL

Maxval, ilk toplantısını 1 Mart 2016 tarihinde Ataşehir Grand Sheraton Hotel’ de düzenledi. Toplantıya İstanbul’daki Tasarımcılar, Mekanik Tesisat Müteahhitleri, Mühendisler, Akademisyenler ile sektörün Dernek Başkanları katıldı. Cafer Ünlü’ nün yeni hazırladığı “Buhar Sistemleri-Tasarım, Uygulama, İşletme” kitabı katılımcılara dağıtıldı.

Cafer Ünlü, toplantıda yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi: “Ülkemizde 6000’ den fazla işletmede buhar kullanılıyor. Ancak işletmelerin büyük bir çoğunluğunda; tesisat hataları, yanlış seçilmiş cihazlar ve ömrünü tamamlamış sistemler nedeniyle verim kayıpları yaşanıyor. Çok basit önlemlerle veya yeni teknoloji ürünlerle proseslerin verimini yükseltmek mümkün. Bu düşünceden hareketle kurulan MaxVal, 35 yılın bilgi, birikim ve deneyimini endüstriyel işletmelere taşıyarak en iyi hizmeti vermeyi amaç edinmiştir. Maksimum hizmet, maksimum kalite ve maksimum verim vizyonuyla kurulan MaxVal, buhar cihazları ve vana satışlarının yanında mühendislik hizmetleri de sunuyor. Uzman mühendis kadromuzla sistem konusunda işletmelerde proseslere yönelik özel çalışmalar da yapılacak. Hizmetlerimizi; sistem çözümleri, proses mühendisliği, buhar sistemleri etüt çalışmaları, kondenstop buhar kaçağı kontrolü, buhar kalite testi ve proje destek hizmetleri olarak sıralayabiliriz. MaxVal, buhar cihazları konusunda 1926 yılından beri faaliyette olan Forbes Marshall ve 1967 yılında kurulan Mival ürünlerinin Türkiye temsilcisi olup, ayrıca ileri teknoloji cihaz ve sistemler konusunda Amerika şirketleriyle de işbirliği yapıyor. Amacımız, buhar sistemlerindeki son teknolojileri, yüksek verimli, az bakım gerektiren veya bakıma ihtiyaç duymayan uzun ömürlü cihazları sanayinin hizmetine sunmak, sorunsuz tesisat ve yüksek verim ile işletmelere değer katmaktır.” MaxVal markası için, İngilizce 'maximum' ve 'value' kelimelerinden esinlendiklerini belirten Ünlü, “MaxVal – maksimum hizmet, maksimum kalite, maksimum verim demek istedik. Dünyanın en iyi ürünü de olsa eğer arkasında hizmet yoksa orada verim de yoktur. Dolayısıyla her şeyin başında hizmet var. Biz de en iyi hizmet için çalışacağız. Sloganımız; 'Az Buharla Çok İş'. Bunun sonucunda da işletmeler maksimum verimle çalışmış olacak” dedi.

Toplantıda ayrıca dünyada da çok yeni bir sistem olan Çift Orifisli Şamandıralı Kondenstop sisteminden bahseden Ünlü, “Çift Orifisli Şamandıralı Kondenstop, her şeyi kendi üzerinde bulunduran, kompakt bir sistem. Isı kayıp yüzeyi çok düşük. Daha büyük kondens boşaltma kapasitesine, buhar kilitlenme çözücü sistemine ve yüksek hava boşaltma özelliğine sahip. %100 verimli kondens tahliyesi sağlıyor. Montajı kolay ve az yer işgal ediyor. Ayrıca kablosuz kondenstop izleme sistemine de sahip” açıklamasını yaptı.

Eğitim çalışmalarının devam edeceğini de sözlerine ekleyen Ünlü, “Mart ayı sonu itibarıyla yurt çapında özellikle sanayisi yoğun olan illerdeki eğitim çalışmaları ile tüm ülkeyi dolaşacağız. Eğitim programımızı yakında sektör ile paylaşacağız” diye belirtti.

100 kişiden fazla katılımcının yer aldığı organizasyon kokteyl ile sona erdi.

Yorum

kmk® | web tasarım programları ile hazırlanmıştır.